producenci-dodatkow.pl

Wyroby złotnicze posrebrzane, czy też złote? Które z nich kupujemy najczęściej? Ten spór ma miejsce całkiem sporo czasu w tej branży. W tej chwili postaramy się odpowiedzieć na ten temat. Nie mniej zagadnienie nie wydaje się takie nieskomplikowane jak się wydaje. Powyżej wymienione gatunki wyrobów złotniczych posiadają ciekawe mankamenty, ale także liczące się plusy użytkowania.
Biżuteria prawdziwa – z reguły wytwarza się takie modele z oczyszczonego metalu szlachetnego. Dlatego właśnie pozostaje sporo droższa. Produkuje się taką biżuterię obrabiając rudy złota. Jest znacznie bardziej luksusowa i dokładnie przez to regularnie kupują ją ludzie zamożniejsi. Również istotne jest punkt jej prezentacji, zwykle są to salony złotnicze. Pozostaje ładnie wystawiona w podświetlonych, szklanych witrynkach. W czasie jej kupna często zainkasujemy piękne pudełeczko. W takim salonie obsługa klienta na pewno będzie sympatyczniejsza oraz lepiej wykwalifikowana. Wyroby jubilerskie prawdziwe o czym również nie powinniśmy nie pamiętać, nie uczulają.
Biżuteria sztuczna – pozostaje zazwyczaj wytwarzana ze mieszanin metali pospolitych, a wykańcza się ją niewielką kożuchem srebra. Sztuczne produkty raczej w niekrótkim czasie rysują się i ludzie pozbywają się ich. Ich największa pozytywna strona to oczywiście atrakcyjna cena produkcji. Niestety mówimy, że potrafi uczulać, bardzo często produkty z zawartością chromu. Co najważniejsze linie biżuterii platerowane pozostają nadzwyczaj oryginalne z uwagi na skład, zwyczajnie zdecydowanie prościej ją wytworzyć. Sety tutaj najczęściej złożone są z dwóch elementów – kolczyków i naszyjnika.
Kończąc biżuteria prawdziwa pozostaje lepiej zrobiona oraz nie powoduje uczuleń. Jednak jest znacznie droższa, ale także nie ściera się aż tak szybko jak sztuczna. Z kolei modele sztucznej biżuterii pozostają oryginalniejsze i tańsze. Który typ jest lepszy? W naszej opinii są po prostu różne.

Producenci dodatkow